Nejstarší dochovaná podoba prosiměřického znaku je z pečetí doložených v třicátých létech 17. století (Dřímal a kol.,1977). Na pečeti přitištěné k listu z roku 1639 (průměr 30 mm) je v pečetním poli štít a v něm panáčkuje zajíc obrácený vlevo. Na špatném otisku lze číst pouze: S*DES*MARC(setřeno) ERICZ*.
Na malé pečeti doložené v roce 1637 /průměr 17 mm) je v pečetním poli štít se stejným znakem. Opis je mezi linkami a lze z něho přečíst SMAR(setřeno)MERICZ.
Ves byla na žádost bratří Zajímačů z Kunštátu povýšena na městečko privilegiem Ferdinanda I. z 20. září 1540. Přitom dostalo městečko i znak s velice nepřesným popisem - "zajíc v zeleném poli".
V roce 1683 si Prosiměřice nechaly zhotovit typář o průměru 22 mm, v k´jehož pečetním poli je barokní štít s trávníkem. Na něm je panáčkující zajíc obrácený vlevo. Opis je od pečetního pole oddělen linkou a na vnější straně ohraničen bodovcem: *S*DES*MARCKTS*PROSMARICZ*1683. Podle znakového privilegia by měly být štít zelený a zajíc v barvě přirozené. Znak nebyl zvolen podle vrchnosti městečka, ale zřejmě byl vybrán libovolně, snad podle množství zajíců v okolí Prosiměřic.
Panáčkujícího zajíce nalezeme i na razítkách z 1. poloviny 20. století. Na rozdíl od starších pečetí byl však obrácený vpravo.
V současné době má obec vlastní prapor včetně historického znaku.